loader image
Moje konto 👤 Koszyk 🛒0

PRAWDZIWE KAKAO CEREMONIALNE CRIOLLO Z PERU

POCHODZENIE KAKAO CEREMONIALNE CRIOLLO Z PERU

Przyjęło się, że uprawa Theobroma cacao L miała swój początek w Mezoameryce, a konkretnie z cywilizacją Majów. Strąk kakao służył jako element barteru i miał dla rdzennej ludności wartość cenniejszą niż złoto. Uprawiany był przez Majów już ponad 2500 lat temu.
W 2013 roku potwierdzono, że pochodzenie kakao jest peruwiańskie. Jego miejsce pochodzenia znajduje się między Montegrande a San Isidro, prowincja Jaén, dorzecze rzeki Chinchipe, Cajamarca, Peru. Archeolog i historyk Quirino Olivera Núñez znalazł dowody na udomowienie rośliny, które dają jej wiek 5 200 lat, będąc najstarszym kakao w Ameryce i na świecie. Przypuszcza się, że naturalna droga ich wyjścia do ciepłych lasów Meksyku przebiegała przez Ekwador. Znaleziska archeologiczne dokonane w wodach czołowych Amazonii, gdzie pozostawały niepublikowane przez ponad pięć tysiącleci, zasłużyły na uznanie ich za jedne z dziesięciu najważniejszych odkryć na świecie podczas Forum Archeologicznego w 2013 roku, które odbyło się w Szanghaju w Chinach.

 

Peru posiada 60% światowych odmian i jest drugim na świecie producentem organicznego kakao. Peru zostało zakwalifikowane przez Międzynarodową Organizację Kakao (ICCO) jako kraj, w którym produkuje się i eksportuje produkt delikatny i aromatyczny, osiągając 36% światowej produkcji tego typu. Odmian jest wiele lecz tylko te pochodzące z mniejszości mają kluczowe znaczenie. ( Więcej o historii kakao i jego produkcji )

KORZYŚCI PŁYNĄCE ZE SPOŻYWANIA KAKAO CEREMONIALNE CRIOLLO Z PERU
Ceremonialne kakao z Peru znane jest ze swoich niezwykle cennych właściwości, które mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie

.

– STABILIZUJE CIŚNIENIE KRWI
– POMAGA UNIKNĄĆ CHOROBY WIEŃCOWEJ I UDARU MÓZGU
– OBNIŻA POZIOM ZŁEGO CHOLESTEROLU
– WPŁYWA NA ODPORNOŚĆ NA INSULINĘ
– POPRAWIA FUNKCJONOWANIE MÓZGU
– ŁAGODZI STRES
– ZMNIEJSZA RYZYKO ZACHOROWANIA NA RAKA
– POPRAWIA ZDROWIE WZROKU
– DOSKONALE WPŁYWA NA SPRAWNOŚĆ SEKSUALNĄ

Kakao ceremonialne z Peru zawiera również wiele składników mineralnych, takich jak żelazo, chrom, cynk czy potas. Jednak ziarna kakaowca to przede wszystkim najbogatsze źródło magnezu, który wypłukujemy z organizmu chociażby poprzez częste picie kawy. Kakaowy napitek wykazuje działanie antydepresyjne i naturalnie poprawia samopoczucie. Poza tym ziarna kakaowca są skutecznym afrodyzjakiem. Ta uzdrawiająca roślina otwiera serce i umysł. Jednocześnie, łagodnie zmienia świadomość, pobudza, a także wprawia w błogostan.
W osobnym blogu możecie dowiedzieć się więcej na temat właściwości i substancji prozdrowotnych w KAKAO CEREMONIALNE – PANACEUM NA ŻYCIE W STRESUJĄCYM ŚWIECIE

 

 

CZYM RÓŻNI SIĘ ZWYKŁE KAKAO SKLEPOWE OD KAKAO CEREMONIALNE CRIOLLO Z PERU

Zwyczajne kakao, które jest powszechnie sprzedawane w polskich sklepach spożywczych nie jest pełnowartościowym produktem w odróżnieniu do odmian niehybrydowych typu „CRIOLLO, PORCELANA
Często wielokrotnie przetwarzane ziarna kakaowca tracą swoje prozdrowotne działanie gdyż w trakcie obróbki wytrąca się większość pożytecznych mikroelementów. Jedyne w swoim rodzaju właściwości rośliny gubią się wraz z zastosowaniem szeregu chemicznych dodatków, które wpływają na gorszą jakość produktu np. „Cukier przetworzony, konserwanty, produkty pochodzenia odzwierzęcego czy nabłyszczacze np. Szelak (kryjący się często pod symbolem E904)).
Kakao ceremonialne, w odróżnieniu od produktu znanego ze sklepów, jest rodzajem tzw. pasty kakaowej. Pochodzi ona z bardzo sumiennie wyselekcjonowanych ręcznie ziaren kakaowca. Ta w pełni ekologiczna pasta nie jest poddawana przetwarzaniu, nie zawiera barwników, GMO, ani konserwantów.
Używanie pasty kakaowej prowadzi do uzyskania gęstszego, tłustszego i wyrazistszego napoju. gdyż nie jest pozbawione ważnych elementów ziarna np. tłuszczów. Również smak napoju wyróżnia się większą głębią i stymuluje kubki smakowe wielopoziomowo, a dzięki temu spożywanie kakao daje wielką przyjemność. W związku z tym, po wypiciu napoju z KAKAO CEREMONIALNE CRIOLLO Z PERU w pamięci na zawsze utkwi ten wyrazisty i niepowtarzalny smak, i bądźcie pewni nie będziecie chcieli wrócić do starych nawyków picia kakao z marketu.

W TAKIM RAZIE ZABIERAJMY SIĘ DO UCZTY , CZYLI JAK PRZYGOTOWAĆ KAKAO CEREMONIALNE CRIOLLO Z PERU?

Jeśli już zakupiliśmy gotowe kakao ceremonialne które również znajdziecie u nas w SKLEPIE, to jest wiele sposobów, na które możemy przyrządzić z niego Ceremonialny Napój Bogów! Mówi się, że PRAWDZIWE KAKAO najlepiej działa i smakuje w tradycyjnej formie stosowanej przez rdzennych mieszkańców Ameryki. Około 10-20 gram z bloku kakao ceremonialnego miesza się z wodą lub mlekiem roślinnym (NIE ODZWIERZĘCYM) (około 250 ml) oraz wedle uznania doprawia chili, wanilią, cynamonem lub kardamonem. Blok kakao należy wcześniej lekko rozdrobnić nożem. Można dosłodzić całość miodem.
Najpopularniejszym przepisem i najszybszym jest najzwyczajniejsze podgrzanie wody przygotowanej najlepiej (filtrowanej węglem lub odwróconą osmozą) lub mleka roślinnego w garnku nierdzewnym i niealuminiowym, Pilnuj, by nie doprowadzić do zagotowania się mikstury! gdyż niektóre mikroelementy ulatniają się wraz z wysoką temperaturą. Dlatego też temperatura powinna wynosić około 70 st. Celsjusza! Po podgrzaniu wody lub mleka roślinnego możemy w końcu dodać nasze PRAWDZWE KAKAO CEREMONIALNE w odmierzonej przez nas porcji, a w ostatnim etamie zostaje nam tylko i wyłącznie wymieszanie całości blenderem lub zwykłą łyżką czy mieszadełkiem. KAKAO CEREMONIALNE CRIOLLO Z PERU przygotowane w ten sposób ma jedwabistą konsystencję, warstwę pianki zbliżoną do tej pojawiającym się na na sławnym Cafe latte i smak zbliżony do mlecznej czekolady. Smacznego!
WIĘCEJ PRZEPISÓW ZNAJDZIECIE NA OSOBNYM WPISIE „TUTAJ

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO NASZEGO SKLEPU GDZIE ZNAJDZIECIE KAKAO CEREMONIALNE CRIOLLO Z PERU W NOWEJ ODSŁONIE W WIELU WARIANTACH WAGOWYCH. KLIKNIJ NA ZDJĘCIE A ZOSTANIESZ PRZEKIEROWANY DO NASZEGO SKLEPU.

ŻYCZYMY ZDROWIA I NIECH SZAMAŃSKA MOC BĘDZIE Z TOBĄ