loader image
Moje konto 👤 Koszyk 🛒0

[vc_row css=”.vc_custom_1449471410850{margin-bottom: 50px !important;}”][vc_column][vc_column_text]

GROWKIT INSTRUKCJA – katogorycznie nie należy jej stosować w krajach gdzie jest to zabronione – w tym w Polsce*

Growkit instrukcja krok po kroku – nie można tego robić w wielu krajach – sprawdź status prawny przed użyciem – np. w Polsce nie można stosować tej instrukcji – kategorycznie. Niżej podajmy instrukcje jak w żadnym wypadku nie obchodzić się z grow kitem na ternie krajów gdzie jest to zabronione prawnie. Sprawdź status prawny grzybów i/lub substancji takich jak psylocyna i psylocybina w Twoim kraju. Growkit krok po kroku.

GROWKIT INSTRUKCJA CUBENSIS

GROWKIT INSTRUKCJA – sposób alternatywny – popularny

 1. Otwarcie growkit [boxa] >>> zdjęcie pokrywki.
 2. Nakłuć powierzchnię w 12-14 miejscach zdezynfekowanym narzędziem np. widelcem
 3. Wlać wodę o temp pokojowej po sam brzeg pudełka.
 4. Zakryć growkit pokrywką i odstawić na 12h.
 5. Zdjąć pokrywkę i odlać nadmiar wody – niech się odcedza “do końca”.
 6. Włożyć pudełko do worka (bez wieczka).
 7. Worek – przewinąć 2-3 razy i użyć spinacza dla zabezpieczenia przed rozwinięciem.
 8. Odstawić w miejsce – w którym nie ma bezpośredniego dostępu promieni słonecznych, ale nie jest ciemno – temp. 20-25*C. Nie otwieraj worka do czasu pojawienia się “pinów” – potrzebne jest wysokie stężenie CO2.
 9. Po kilku/kilkunastu* dniach pojawią się “piny” – od tego momentu należy 2-3 razy dziennie otwierać grow kit – by dostarczyć świeżego powietrza. Można wachlować (by ułatwić wymianę powietrza) i spryskiwać wodą ścianki growkita [nie bezpośrednio na grzyby].
 10. Po kilku dniach* od pojawienia się pinów, gdy owocniki zaczną otwierać kapelusze – zrywamy wszystkie (nawet nieotwarte) owocniki i wracamy do punktu 3 z metody pierwszej.

  *czasem trwać to może ponad miesiąc

GROWKIT INSTRUKCJA COPELANDIA

Dotyczy np. Hawaiian (Copelandia Cyanescens)

 1. Rozpakuj zawartość opakowania
 2. Zdejmij pokrywkę z grow kit [boxa] i umieść ją w torebce strunowej. Przechowywać w czystym miejscu. Będziesz tego potrzebować później. Uwaga! Kolorowe przebarwienia na “ciastku” są normalne dla tego gatunku.
 3. Umyj ręce mydłem i równomiernie nałóż warstwę wierzchniej warstwy gleby na wierzch zestawu [cała zawartość dwóch pojemniczków] + [nie zalewaj boxa wodą – to dopiero po pierwszym rzucie – pkt. 10]
 4. Umieść [box] zestaw do uprawy w worku.
 5. Lekko spryskaj wodą zestaw do uprawy i wnętrze worka.
 6. Ściśnij worek i wpuść do środka świeże powietrze.
 7. Powtórz kroki 5 i 6 dwa razy dziennie [od początku/pierwszego dnia – nie dopiero po “pinowaniu” jak w przypadku cubensis]
 8. Po około 15-20 dniach wytworzą się owocniki – wtedy wyjmij pudełko z torby i spryskaj tylko wnętrze torby. Po spryskaniu umieść je z powrotem w torebce. (COPELANDIA nie lubią bezpośredniego kontaktu z wodą).
 9. 5-7 dni po rozpoczęciu wzrostu grzyby będą gotowe do zbioru. Zbierz 30-36h godzin po tym, jak z kapeluszy grzybów zaczną opadać pierwsze czarne zarodniki. Zbierz grzyby przechylając je, aż do złamania łodygi u podstawy.
 10. Po zbiorach napełnij growkit wodą i załóż pokrywkę – odlej nadmiar po 9-12h i włóż do worka [bez pokrywki].
 11. Codziennie podawaj świeże powietrze i spryskuj tylko boki worka, aż kolejne zbiory będą gotowe.
 12. Zbierz grzyby i powtarzaj kroki 10 i 11, aż zestaw przestanie produkować grzyby.

*legalne np. na Wyspach Samoa, w Brazylii czy innym państwie – tabelka legalności w poszczególnych państwach na Wikipedii – sprawdź legalność/nielegalność we własnym zakresie w aktach prawnych swojego miejsca przebywania

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1446178477017{margin-bottom: 60px !important;}”][vc_column][vc_accordion][vc_accordion_tab title=”Czy grzybnie ( Grow Kity) są legalne w Polsce?”][vc_column_text]Tak jest to przedmiot kolekcjonerski, mogący mieć zastosowanie jak przedmiot do badań, pod warunkiem, że nie dopuścimy do rozwinięcia się grzybów i wytworzeniu w nich środka nielegalnego w Polsce (Psylocybiny)[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordion][/vc_column][/vc_row]